Czy dieta bezglutenowa jest dobra, aby schudnąć? Sprawdźcie sami!

Czy dieta bezglutenowa jest dobra, aby schudnąć? Sprawdźcie sami!

Czy dieta bezglutenowa jest dobra, aby schudnąć? Wiele osób przechodzi na dietę bezglutenową nie z powodu alergii, a w celach redukcji masy ciała. Jak wygląda to w praktyce? Czy dietę bezglutenową można nazwać dietą odchudzającą? Co spożywać na takiej diecie i kiedy można spodziewać się efektów? Odpowiadamy!

Dieta bezglutenowa wyklucza z jadłospisu glutenu, który znajduje się w wielu zbożach jak np. pszenica czy jęczmień. Gluten znajduje się np. w makaronie. Mówi się, że produkty, które go zawierają – tuczą. Jak jest naprawdę?

Czy dieta bezglutenowa jest dobra, aby schudnąć? Założenia diety bezglutenowej

Dieta bezglutenowa jest wskazana dla osób uczulonych. Gluten to mieszanina białek gluteiny i gliadyny. W czym się znajduje? Przede wszystkim w pieczywie, ale także w kaszach, wielu słodyczach, w niektórym alkoholu, napojach mlecznych czy zupach z makaronem.

Dieta bezglutenowa jest przede wszystkim dietą leczniczą, a właściwie obowiązkiem dla wszystkich osób z nietolerancją glutenu. Nie stosowanie tej diety, przy celiakii może nieść za sobą wiele złych skutków, które mogą być nawet zagrożeniem zdrowia czy życia danej osoby. Jak to jest – czy dieta bezglutenowa jest dobra, aby schudnąć?

Dieta bezglutenowa, a spadek wagi. Dieta bezglutenowa odchudzanie

Czy dieta bezglutenowa faktycznie może sprawdzić się przy spadku wagi? Tak, jednak nie będzie to wynikać wyłącznie z odrzucenia glutenu. Jeśli zrezygnujecie z makaronów, kasz, pieczywa, a na ich miejsce nie włożycie zamienników bezglutenowych, co wam pozostaje? Są to w głównej mierze warzywa. Jak wszyscy wiemy, warzywa i owoce są zdrowe, a także wskazane przy jakiejkolwiek diecie.

Choć dieta bezglutenowa może pomóc przy zrzuceniu zbędnych kilogramów, wcale nie musi tak być, a dodatkowo można sobie w znaczący sposób zaszkodzić. Zanim więc postanowicie zastosować tę metodę. Zapoznajcie się dokładnie z założeniami diety bezglutenowej, a także skonsultujcie się z lekarzem, najlepiej dietetykiem.

Miesiąc bez glutenu.

Czy dieta bezglutenowa jest dobra, aby schudnąć? Tak, jeśli podejdziecie do całej sytuacji z głową. Zacznijcie od miesiąca bez glutenu. Skonsultujcie wszystko z dietetykiem, weźcie w dłoń kartkę oraz długopis. Zapiszcie wszystkie niezbędne informacje. Bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy, możecie sobie wyłącznie zaszkodzić. Już zawczasu przejrzyjcie wszelakie jadłospisy, przepisy na obiad, kolację czy śniadanie. Rozplanujcie to dobrze.