Dieta bezglutenowa a dostępność produktów. Gdzie kupować żywność?

Dieta bezglutenowa a dostępność produktów. Gdzie kupować żywność?

Wiele osób martwi się o dostępność produktów na diecie bezglutenowej, zwłaszcza jeśli w swojej okolicy nie mają większego supermarketu, który ma w swojej ofercie takie opcje. Czy za każdym razem konieczna jest wycieczka samochodem, czy autobusem po produkty spożywcze? Wcale nie!

Dieta bezglutenowa a dostępność produktów w supermarketach

Każdy duży supermarket posiada produkty bezglutenowe takie jak np. płatki śniadaniowe czy chleb. Lata temu kupno chleba bez glutenu było nie lada wyzwaniem. Obecnie coraz więcej produktów pojawia się na sklepowych półkach, również w mniejszych sklepikach. Powinny one zawsze być oznaczone międzynarodowym symbolem. Warto więc sprawdzać produkty, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie są one bezglutenowe.

Niestety nie zawsze mamy możliwość, aby do takiego sklepu jechać, zwłaszcza jeśli mieszkamy na obrzeżach miasta czy na wsi, a wycieczka samochodem przez kilkadziesiąt minut nas nie zadowala. Czy wtedy całkowicie należy zrezygnować z tego typu rozwiązań? Nie!

Sklepy z żywnością bezglutenową online

Dieta bezglutenowa a dostępność produktów, gdzie je kupować jeśli nie w marketach? Na przykład online! Obecnie, jak zapewne sami wiecie, powinno się unikać wychodzenia do sklepów jest to zatem świetny czas, aby przetestować markety internetowe, które poza produktami oferują także bezpieczną, bezkontaktową wysyłkę.

Przykłady takich sklepów to np. biosklep.com.pl, sklepbezglutek.pl, bezgluten.pl czy budujący się bezglutenowyraj.pl. Jednak oczywiście jest ich dużo więcej. Aktualnie jednak czas wysyłki może być nieco wydłużony przez sytuację z koronawirusem. Zalecamy zatem trzymać się jedynie „suchych” produktów, które nie popsują się przez te kilka dni, kiedy będą leżeć w paczce.

Nie kupuj, zrób sam!

Jeśli w twojej okolicy nie masz możliwości kupować produktów bezglutenowych, a nie do końca chcesz zamawiać je z sieci, zrób je sam! To naprawdę bardzo proste, a jakie satysfakcjonujące. Dieta bezglutenowa wcale nie musi być nudna. Aktualnie z pewnością masz sporo czasu, sprawdź więc jakie są przepisy w internecie, spróbuj czegoś nowego.

Zaczerpnij inspiracji i zacznij gotować. Nikt nie broni ci upiec własnego chleba, prawda? Nawet jeśli nie wyjdzie za pierwszym razem, z pewnością po kilku próbach dojdziesz do prawdziwej perfekcji. W ten sposób nie tylko będziesz miał 100% pewność, że produkt nie zawiera glutenu, ale także dokładnie wiesz co się w nim znajduje.