Drinki bezglutenowe, czyli jak zaskoczyć znajomych na imprezie?

Drinki bezglutenowe, czyli jak zaskoczyć znajomych na imprezie?

Urządzanie imprezy to nie proste zadanie, zwłaszcza jeśli część twoich gości lub ty sam, chorujecie na celiakię. Oczywiście, możesz ustalić menu, które podpasuje obu stronom, co jednak z alkoholem? Choć nie jest on wymagany, aby dobrze się bawić, dlaczego mielibyście z niego zrezygnować? Dziś podamy wam kilka prostych sposobów na drinki bezglutenowe. Zaczynajmy!

Alkohole na diecie bezglutenowej

Zacznijmy od najważniejszego, czyli jakie alkohole są dozwolone na diecie bezglutenowej? W końcu musisz wiedzieć, z czego zrobić te drinki, prawda? Na naszym blogu znajdziesz już sporo tekstów w tej tematyce, do których chcielibyśmy cię odesłać, po więcej informacji.

Podsumowując, dozwolone wódki to np. Chopin, Luksusowa, Palace (Pałacowa) lub Cracovia Sumpreme Luksusow, Rum z trzciny cukrowej, Koniak, Brandy, Tequila, Malibo, Cydr i niektóre piwa. Unikać musisz wódki zbożowej, Whisku, Burbonu oraz np. likierów.

Drinki bezglutenowe – pomysły

Wódka z sokiem to oczywiście najprostszy i najszybszy drink. Wybierz tę wódkę, która nie zawiera glutenu. Do szklanki dodaj lodu, alkoholu, a całość zalej sokiem. Możesz górę szklanki udekorować cukrem, a do środka dodać pokrojoną cytrynę, limonkę czy szczyptę mięty i gotowe.

Cydrowe mohito to idealny drink na gorące dni. Przygotuj sobie limonkę, miętę, cydr, biały rum oraz kostki lodu. Zmieszaj wszystko ze sobą i włóż do szklanki słomkę. Pycha!

Piña colada w wersji bezglutenowej? Oczywiście! Do blendera wrzuć kostki lodu, wlej Malibo, Rum oraz dodaj sok ananasowy i mleczko kokosowe. Całość zblenduj do uzyskania jednolitej konsystencji i gotowe.

Jak więc sam widzisz masz sporo różnych możliwości. Podaliśmy ci kilka najprostszych propozycji, jako że drinki musisz dostosować do upodobań nie tylko swoich, ale także i twoich gości. Zapytaj kilka dni przed imprezą, jaki alkohol lubią pić, a jakiego kompletnie nie trawią. Dzięki temu będziesz pewny co się sprawdzi. Możesz także postawić na zwykłe bezglutenowe piwo oraz przekąski. Głowa do góry, wszystko się uda, a przede wszystkim – Miłej zabawy!