Jak zacząć dietę bezglutenową?

Jak zacząć dietę bezglutenową?

Jak zacząć dietę bezglutenową? Coraz więcej osób podejrzewa u siebie nietolerancję glutenu lub postanawia z niego zrezygnować, aby zrzucić zbędne kilogramy. Niezależnie od tego, jaki jest powód, dietę bezglutenową należy zacząć z głową i z odpowiednim przygotowaniem. Właśnie w tym celu przygotowaliśmy ten poradnik.

Jak zacząć dietę bezglutenową? Pamiętajcie, że każda dieta powinna być przedyskutowana z waszym lekarzem. Zmiana żywienia, a także sposobu czy częstotliwości posiłków, będzie miała duży wpływ nie tylko na wasze zdrowie czy kilogramy, ale także na samopoczucie.

Jak zacząć dietę bezglutenową? Dieta bezglutenowa

Czym właściwie jest gluten i czy naprawdę jest tak straszny, jak go opisują? Gluten to mieszanina białek gluteiny i gliadyny. Znajduje się w pszenicy, jęczmieniu, owsie czy nawet życie. Osoby na diecie bezglutenowej nie spożywają więc kaszy czy piwa, a zwykłe pieczywo zamieniają na te bezglutenowe. Od czego więc zacząć taką dietę?

Przede wszystkim najważniejsze są badania i konsultacja z lekarzem. Jeśli podejrzewacie u siebie nietolerancję na gluten, nie obejdzie się bez wiedzy eksperta. Należy przeprowadzić diagnostykę, aby ustalić źródło problemu. Konieczne będą badania krwi, zatem Ci z was, którzy boją się igieł, niech mocno zacisną oczy.

Wyniki przyszły – macie nietolerancję na gluten. Co dalej? Co daje dieta bezglutenowa? Jakie są zasady diety bezglutenowej? Jak przejść na dietę bezglutenową? Odpowiadamy!

Co daje dieta bezglutenowa? Zasady diety bezglutenowej

Dieta bezglutenowa jest przede wszystkim dietą leczniczą. Brak wdrożenia takiej diety u osób chorych może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Jakie są zasady diety bezglutenowej? Czego unikać, a co wolno jeść? Produkty, które zawierają gluten to oczywiście: pieczywo, kasza, kuskus, musli, płatki, biszkopty, pierniczki, pizza, ciasta, panierki do mięs, napoje mleczne, kawa zbożowa, bułka tarta, zupy z makaronem itp. Nie musicie z nich całkowicie rezygnować. Wystarczy, że zamienicie je na te bezglutenowe, dostępne w każdym większym sklepie.

Polecamy wam także oczywiście naszą stronę, na której znajdziecie wiele pysznych przepisów, które z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagających!